Pod choinkę dla nauczycieli i rodziców

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko miało jak najlepsze wyniki w szkole, by dobrze się uczyło i nie miało problemów z zadaniami stawianymi przez nauczycieli. Jednak zdarza się, że dzieci mimo wysiłku wkładanego w naukę nie radzą sobie z wymaganiami i obowiązkami szkolnymi.

Dlatego właśnie rodzice powinni posiadać odpowiednią wiedzę i być przygotowani do wspierania swoich pociech w nauce. Nie jeden rodzic zadaje sobie pytanie jak odpowiednio motywować swoje dziecko. Jak wspierać swoje dziecko w nauce, aby miało nie tylko dobre oceny, lecz także zdobywało potrzebną wiedzę. Ważne jest, aby rodzice motywowali swoje dziecko w sposób pozytywny, a nie krzykiem i wytykaniem błędów lub niedoskonałości, które szczególnie we wczesnych latach szkolnych są powszechne.

Rodzice, aby odpowiednio wspierać dziecko w zadaniach szkolnych muszą posiadać wiedzę, która pomoże im we właściwej komunikacji z uczniem. To nie tylko nauczyciele, pedagodzy muszą wiedzieć jak uczyć. Rodzice, powinni również taką wiedzę posiadać.

Zestaw rad i wskazówek, dla każdego rodzica dziecka w wieku szkolnym znajduje się w książce czterech autorek – Małgorzaty Taraszkiewicz, Grażyny Redlisiak, Wigi Bednarkowej i Zuzanny Taraszkiewicz pt. „ Jak wspierać dziecko w nauce”.

Każdy rodzic po przeczytaniu tej pozycji będzie potrafił odpowiedzieć sobie na pytania: jak wspierać dziecko w nauce, ale także jak aktywnie słuchać dziecka i jak je tego nauczyć, jak rozwijać różne rodzaje inteligencji u swojego dziecka. Pozna także kilka przydatnych ćwiczeń, które pomagają się uczyć.

Tytuł:
Jak wspierać dziecko w nauce
Autorzy: Taraszkiewicz Małgorzata, Redlisiak Grażyna, Bednarkowa Wiga, Taraszkiewicz Zuzanna
Wydawnictwo: Wolters Kluwer, Poznań 2009
Liczba stron: 168
ISBN: 978-83-7601-492-0

About The Author

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top