Dyrektorzy według szablonu

Dyrektorzy szkół masowo kupują gotowe przemówienia na zakończenie roku szkolnego. Podręcznik z tekstami mów uwzględnia wszystkie opcje. Znajdzie tu coś dla siebie dyrektor, w którego szkole sporo uczniów nie zdało do następnej klasy, a także ten, który ma za sobą przeprowadzkę do nowego budynku.

„Uczennice i uczniowie! Nadszedł wreszcie tak dawno oczekiwany dzień, w którym odbierzecie świadectwa szkolne, pożegnacie nauczycieli, koleżanki i kolegów (…). Czeka Was zasłużony odpoczynek, bowiem pracowaliście niezwykle sumiennie i twórczo. Dumą i radością napawają nas nie tylko zapisy na Waszych świadectwach, znakomite lokaty na olimpiadach przedmiotowych, (…) ale również Wasza aktywność i zaangażowanie w sprawy lokalnych społeczności”.

Nie jest aż tak różowo? Proszę bardzo, oto inny wzór: „Spośród 498 uczniów naszej szkoły ośmiu nie otrzymało promocji do następnej klasy. To niewiele, choć i tak za dużo: uczeń, który musi powtarzać rok, to klęska dla jego nauczycieli”. I dalej – na pocieszenie – „Naszym wspólnym sukcesem jest atmosfera panująca w szkole: przyjazna, twórcza i inspirująca”.

Żródło: Gazeta Wyborcza Kraków

About The Author

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top